שיעורי חליל

התחלתי ללמד נגינה בחליל לפני יותר מעשרים שנה. לאורך השנים לימדתי בקונסרבטוריונים ומרכזי מוסיקה שונים, בינהם מרכז המוסיקה רעננה והקונסרבטוריון העירוני ראשל"צ. כיום אני מלמד במסגרת פרטית באזור צפון תל-אביב. 

על שיעורי הנגינה

אני בעל ניסיון רב בהוראת תלמידים מתחילים בכל הגילאים. בשלבים הראשונים חלק גדול מהלימוד מוקדש ליסודות הנגינה בחליל. זהו תחום שאני מתעניין בו במיוחד, וסבלנותי לעסוק בו וללמד אותו אף פעם לא אוזלת. בנוסף ללימוד הטכני שלי החליל חשוב לי לעבוד עם תלמידים על רפרטואר מוסיקלי מגוון שיהיה נגיש ומהנה עבורם. עם תלמידים מתקדמים יותר אני עובד על נושאים הקשורים לעולמות המוסיקליים בהם אני פועל, כגון אילתור על מהלכים הרמוניים, כלים להשתלבות בהרכבי ג'אז ומוסיקה "קלה", כתיבה ואילתור של תפקידי ליווי בחליל ועוד.  

תפישת ההוראה שלי

הגישה שלי להוראה הושפעה במידה רבה דווקא מלימודי הבלשנות וחקר השפה האנושית. שימוש בשפה הוא פעולה לא פחות מורכבת מאשר נגינה, אך בסביבות גיל 3-4 כולנו כבר למדנו לדבר בשפת האם שלנו בצורה שוטפת וחסרת מאמץ מבלי לימוד שיטתי. גם אם מוסיקה לא בהכרח ניתנת ללימוד בצורה זהה אני מאמין שתהליך הלימוד חייב להתבסס ככל שניתן על יכולות הלימוד הטבעיות של התלמיד ולחזק את האינטואיציות המוסיקליות שלו. בו בזמן אני שואף ללמד את תלמידי בצורה בצורה בהירה ומובנת ככל האפשר. אני מאמין שניתן לפשט כל נושא, מורכב ככל שיהיה, לאוסף של נושאים פשוטים יותר שכדי ללמוד אותם לא דרוש כשרון מיוחד, רק מעט השקעה והתמדה והרבה אהבה למוסיקה. 

2019 © כל הזכויות על שמורות לאודי ורזגר