שיעורי חליל

התחלתי ללמד נגינה בחליל לפני יותר מעשרים שנה. לאורך השנים לימדתי בקונסרבטוריונים ומרכזי מוסיקה שונים, בינהם מרכז המוסיקה רעננה והקונסרבטוריון העירוני ראשל"צ. כיום אני מלמד במסגרת פרטית באזור צפון תל-אביב. 

על שיעורי הנגינה

עם תלמידים מתחילים חלק גדול מתהליך הלימוד מוקדש ליסודות הנגינה בחליל. זהו תחום שאני מתעניין בו במיוחד, וסבלנותי לעסוק בו ולהורות אותו אף פעם לא אוזלת. בנוסף ללימוד הטכני של החליל חשוב לי לעבוד עם תלמידים על רפרטואר מוסיקלי מגוון שיהיה נגיש ומהנה עבורם. עם תלמידים מתקדמים יותר אני עובד על נושאים הקשורים לעולמות המוסיקליים בהם אני פועל, כגון אילתור על מהלכים הרמוניים, כלים להשתלבות בהרכבי ג'אז ומוסיקה "קלה", כתיבה ואילתור של תפקידי ליווי בחליל ועוד.  

תפישת ההוראה שלי

הגישה שלי להוראה הושפעה במידה רבה דווקא מלימודי הבלשנות וחקר השפה האנושית. שימוש בשפה הוא יכולת מורכבת לא פחות מנגינה, ובכל זאת עד גיל 3-4, ללא כל הוראה שיטתית, כולנו מצליחים לדבר בשפת אימנו בצורה שוטפת וחסרת מאמץ. למרות שמדובר בתחומים שונים, אני מאמין שגם לימוד הנגינה חייב להתבסס ככל שניתן על יכולות הלימוד הטבעיות של התלמיד ועל חיזוק האינטואיציות המוסיקליות שלו. בו בזמן אני שואף ללמד את תלמידי בצורה בהירה ומובנת ככל שאפשר. אני מאמין שניתן לפשט כל נושא, מורכב ככל שיהיה, לאוסף של נושאים פשוטים יותר שכדי ללמוד אותם לא נדרש כשרון מיוחד, רק מעט השקעה והתמדה והרבה אהבה למוסיקה. 

acumlogo2.png

2020 © כל הזכויות שמורות לאודי ורזגר 

האתר פועל ברשיון אקו"ם